Kısaca Galatasaray Sportif A.Ş.
Galatasaray Sportif, Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı'nın Türk futbol tarihine kazınan başarılarını ticari gelirlere yansıtacak profesyonel bir marka pazarlama şirketine duyulan ihtiyaç sonucu kurulmuştur. Medya, sponsorluk, lisanslı ürün ve reklam haklarının parasal değerini en üst düzeye çıkarmak misyonuyla faaliyet göstermektedir.

Yeniden yapılanma ve kurumsallaşma sürecinin sonunda Galatasaray markasının gerek Türkiye gerekse Avrupadaki rekabetçi konumunu daha güçlü, kalıcı ve sürekli hale getirebilmek ve dünyadaki hızlı büyümeye daha iyi ayak uydurabilmesini sağlamak için Galatasaray Futbol A.Ş.ve marka yönetimini üstlenen Sportif A.Ş.nin birleşme talebine Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onay verilmiş olup karar 2010/31 sayılı SPK haftalık bülteninde yayınlanmıştır.

Şirketin 31 Ağustos 2010 tarihinde gerçekleşen Genel Kurulunda birleşme kararı alınmış ve 7 Eylül 2010 tarihinde tescil edilmiş olup 16 Eylül 2010 tarihli Türkiye Ticaret Sicil gazetesinde ilan edilmiştir. Bu birleşme ile Galatasaray Spor Kulübünün uluslar arası rekabet gücünün artırılması, Galatasaray taraftarlarına daha etkin hizmet verilmesi, futbolun tüm mali, ticari ve sportif faaliyetlerinin en iyi biçimde yönetilmesi, Galatasaray markasının  yurt içi ve yurt dışındaki ününün artırılması, gelir kaynaklarının çeşitlendirilmesi ve Galatasaray Spor Kulübünün Avrupanın ilk 20 kulübü arasına girmesi hedeflenmektedir.