Yönetim Kurulu


Burak Elmas

(Yönetim Kurulu Başkanı)

19 Mart 1974’te İstanbul’da doğan Burak Elmas, Avusturya Lisesi’ndeki öğrenimini tamamladıktan sonra University of Denver’da Finans ve Pazarlama eğitimi almıştır.

Burak Elmas, iş hayatına Türkiye’nin en büyük bağımsız hızlı tüketim ürünleri distribütörlerinden birinde başlamıştır. Aile şirketlerinde ve uluslararası birçok ortak girişimde yönetici pozisyonunda rol aldıktan sonra İngiltere merkezli uluslararası bir lojistik şirketi kurmuştur.

2008 yılından itibaren Godiva Investment şirketinde CEO görevini ifa eden ve grup yönetim kuruluna bağlı çalışan Burak Elmas, aynı zamanda gıda ürünleri imalatında en büyük Türk işletmelerinden biri olan Yıldız Group’ta da Yönetim Kurulu üyeliği yapmış, görev süresince önemli stratejik pozisyonlar üstlenmiştir. Çalışma hayatı boyunca uluslararası birçok ortak girişimde görev aldığı şirketleri en üst pozisyonda temsil eden Elmas, bu dönem süresince Japonya, İngiltere, Amerika, Çin Halk Cumhuriyeti gibi çeşitli ülkelerde görev yapmış ve 2020 yılında tüm görevlerinden ayrılmıştır.

Halen İngiltere ve Türkiye’de üç uluslararası şirkette yatırımcı ortak ve bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Galatasaray Spor Kulübü’ndeki ilk görevini 1997 yılında, 23 yaşındayken Galatasaray PAF Takımı Sorumlusu olarak alan Burak Elmas, 1998, 2000 ve 2002 yıllarında üç dönem Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Profesyonel futbol takımının yönetiminden sorumluyken, Türk futbol tarihinde Galatasaray ilk kez UEFA ve Süper Kupası kazanmıştır. Burak Elmas 2018 yılında da Galatasaray Sportif A.Ş.’de görev almıştır.

Evli ve iki çocuk babası olan Burak Elmas İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Burak Elmas, Galatasaray Spor Kulübü'nün 19 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirdiği Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda başkanlığa seçilmiştir.


Rezan Epözdemir
(Yönetim Kurulu Başkan Vekili)

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden üniversite ikinciliği ile mezun oldu. Marmara Üniversitesi Özel Hukuk Anabilim Dalı Yüksek Lisans Onur Derecesi  sahibi. Marmara Üniversitesi Kamu Hukuku Anabilim Dalı Doktorası ve Yüksek Onur Derecesi sahibi. Bilgi Üniversitesi, Dr. Öğretim Üyesi.

Çeşitli hakemli dergi ve gazetelerde yayımlanmış onlarca makale, sunulan uluslararası tebliğler, paneller ve yayınlanmış kitapları vardır. Türkiye kamuoyunun takip ettiği pek çok davada avukatlık, hukuki danışmanlık, sosyal sorumluluk projeleri, iş, sanat ve spor dünyasında birçok kişi ve kurumun vekilliğini yaptı.

Yazılı, görsel basın ve kitle iletişim araçlarında birçok programa katıldı ve hukuk yorumculuğu yaptı.


Özen Kuzu
(Yönetim Kurulu Başkan Vekili)

1943 yılında kurulan aile firmaları KUZU Toplu Konut İnşaat’ın 2012 yılından Anonim Şirket olmasından beri KUZU Grubun Yönetim Kurulu'nda yer almakta ve CEO görevini yürütmektedir. 2016 yılında Libya’nın Eskişehir Fahri Konsolosluğuna atanan Özen Kuzu, Konut Der, GYODER, Siirt Sanayi ve Ticaret Odası, Türk Müteahhitler Birliği ve İMKON gibi farklı meslek örgütlerinde Yönetim Kurulu üyelikleri bulunmaktadır.


Bikem Kanık
(Yönetim Kurulu Üyesi)

Bikem Kanık, 1987 yılı Galatasaray Lisesi mezunudur. İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümünü bitirdikten sonra San Diego National University’de finans üzerine M.B.A.’ni tamamlayan Kanık, çeşitli bankalarda dokuz yıl portföy yönetimi, proje finansmanı, halka arzlar ve şirket birleşmeleri konularında yöneticilik yaptı. Orbit Danışmanlık İcra Kurulu Üyesi, Levantine & Co İcra Kurulu Üyesi. Üç dönem seçilmiş Galatasaray YK Üyesi. Türkiye şampiyonluğu Galatasaray Kadın Basketbol Takımı sporcusu.


Nihat Kırmızı
(Yönetim Kurulu Üyesi)

1978 yılında doğan Nihat Kırmızı Lisans ve Yüksek lisans eğitimini iletişim ve Finans alanlarında tamamlamıştır.

İç Kontrol, İç Denetim, Katılım finans konularında çalışmalar yapmıştır. Doğa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı olan Nihat Kırmızı aynı zamanda İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Mütevelli Heyeti başkanıdır.

Doğa Hospital Hastaneleri, Doğa Akademi, Mesleğim Eğitim Kurumları, Berk Anadolu lisesi, Mesleğim Sağlık Anadolu Lisesi gibi sektöründe güçlü kurumların da kurucularındandır.

Nihat Kırmızı, vakıf, dernek, kulüp gibi çok sayıda sivil toplum kuruluşunda görev almıştır.

Kırmızı'nın girişimci olarak başlattığı şirketlerde bugün 1500'ün üzerinde personel görev yapmakta. Bu şirketler sağlık, eğitim, sigortacılık, finans, gıda, bilişim alanları başta olmak üzere çeşitli sektörlerde 12 bölge müdürlüğü 2000 üzerinde acente ve bayi ağıyla 81 ilde hizmet vermektedir.

TÜSİAD üyesi de olan Nihat Kırmızı, Galatasaray kongre üyeliği ve GSYİAD üyeliğini aktif olarak devam ettirmektedir.

Nihat Kırmızı, evli ve 3 çocuk babasıdır.


Murat Tacir
(Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi)

1970  İstanbul  doğumlu olan Murat Tacir, lise eğitimini Kadıköy Anadolu  Lisesi’nde, lisans eğitimini ise 1993 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme  Bölümü’nde tamamlamıştır. University of California Berkeley ‘de Pazarlama sertifika  programını tamamlamış  olan Murat Tacir, 1994 yılında  Sümer Plastik A.Ş.’de Pazarlama ve Finans departmanlarında görev yapmıştır. 2012-2013 yılları arasında İMKB  Yönetim Kurulu denetçiliği görevi ve 2014-2017 yılları arasında ise Borsa İstanbul Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini yürüttüğü gibi halen de TOBB Sermaye Piyasası Meclisi Başkan Yardımcılığı görevini de yürütmektedir.Borsa Aracı Kurumlar Yöneticileri Derneği ve Türkiye Kurumsal Yatırımcılar Derneği üyesidir. 1995 tarihinden itibaren Tacirler Yatırım Menkul Değerler A.Ş’de  Yönetim Kurulu  Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.Evli ve 2 çocuk babasıdır.


Hüseyin Ural Aküzüm
(Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi)

Galatasaray Lisesi, Fransa'da Montpellier Üniversitesi Siyasi Bilimler ve Marmara Hukuk Fakültesi'nde eğitim gördü. Halen avukat ve öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 2011-2018 arasında Galatasaray Spor Kulübü ve Bağlı Ortaklıklarında muhtelif görevler üstlenmiştir. Evli, 1 çocuk babası; Fransızca, İngilizce, Azerbaycan Türkçesi biliyor.