Yönetim Kurulu

Burak Elmas
(Yönetim Kurulu Başkanı)

19 Mart 1974’te İstanbul’da doğan Burak Elmas, Avusturya Lisesi’ndeki öğrenimini tamamladıktan sonra University of Denver’da Finans ve Pazarlama eğitimi almıştır.

Burak Elmas, iş hayatına Türkiye’nin en büyük bağımsız hızlı tüketim ürünleri distribütörlerinden birinde başlamıştır. Aile şirketlerinde ve uluslararası birçok ortak girişimde yönetici pozisyonunda rol aldıktan sonra İngiltere merkezli uluslararası bir lojistik şirketi kurmuştur.

2008 yılından itibaren Godiva Investment şirketinde CEO görevini ifa eden ve grup yönetim kuruluna bağlı çalışan Burak Elmas, aynı zamanda gıda ürünleri imalatında en büyük Türk işletmelerinden birir olan Yıldız Group’ta da Yönetim Kurulu üyeliği yapmış, görev süresince önemli stratejik pozisyonlar üstlenmiştir. Çalışma hayatı boyunca uluslararası birçok ortak girişimde görev aldığı şirketleri en üst pozisyonda temsil eden Elmas, bu dönem süresince Japonya, İngiltere, Amerika, Çin Halk Cumhuriyeti gibi çeşitli ülkelerde görev yapmış ve 2020 yılında tüm görevlerinden ayrılmıştır.

Halen İngiltere ve Türkiye’de üç uluslararası şirkette yatırımcı ortak ve bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Galatasaray Spor Kulübü’ndeki ilk görevini 1997 yılında, 23 yaşındayken Galatasaray PAF Takımı Sorumlusu olarak alan Burak Elmas, 1998, 2000 ve 2002 yıllarında üç dönem Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Profesyonel futbol takımının yönetiminden sorumluyken, Türk futbol tarihinde Galatasaray ilk kez UEFA ve Süper Kupası kazanmıştır. Burak Elmas 2018 yılında da Galatasaray Sportif A.Ş.’de görev almıştır.

Evli ve iki çocuk babası olan Burak Elmas İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Burak Elmas, Galatasaray Spor Kulübü'nün 19 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirdiği Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda başkanlığa seçilmiştir.Bikem Kanık
(Yönetim Kurulu Üyesi)

Bikem Kanık, 1987 yılı Galatasaray Lisesi mezunudur. İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümünü bitirdikten sonra San Diego National University’de finans üzerine M.B.A.’ni tamamlayan Kanık, çeşitli bankalarda dokuz yıl portföy yönetimi, proje finansmanı, halka arzlar ve şirket birleşmeleri konularında yöneticilik yaptı. Orbit Danışmanlık İcra Kurulu Üyesi, Levantine & Co İcra Kurulu Üyesi. Üç dönem seçilmiş Galatasaray YK Üyesi. Türkiye şampiyonluğu Galatasaray Kadın Basketbol Takımı sporcusu.Mustafa Ergi
​(Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi)
1968 yılında doğan Mustafa Ergi, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olduktan sonra Carnegie Mellon University’de Kamu Yönetimi ve Finans alanında yüksek lisans eğitimi aldı. 1990 yılında Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanı olarak iş hayatına başlayan Ergi, 2000-2002 yılları arasında Turizm Bakanlığı’nda Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2002-2004 yılları arasında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Finansman Daire Başkanlığı görevinde bulundu. 2004-2008 yılları arasında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Petrol Piyasası Daire Başkanı olarak görev aldı. 2008 yılında Altınbaş Holding AŞ’de Mali İşler Grup Başkanı olarak göreve başlayan Ergi, 2010 yılında Alpet Genel Müdürlüğü görevine getirildi. 2014 yılından beri Altınbaş Holding'de Enerji Grup Başkanı olarak görev yapan Ergi, evli ve iki çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.


İlyas Gezer
(Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi)

İlyas Gezer, 2013 yılında Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş, 2020 yılında Jean Monnet bursuyla, Frankfurt Goethe Üniversitesi bünyesindeki Hukuk ve Finans Enstitüsü’nde finans hukuku alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Avukatlık stajını takiben 2014 yılında İstanbul Barosu’na kaydolmuştur. Bu tarihten itibaren Türkiye’nin önde gelen hukuk bürolarında avukat olarak çalışmış, banka ve diğer finansal kuruluşlar başta olmak üzere çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren öncü konumdaki ulusal ve uluslararası şirketlere bankacılık ve finans, sermaye piyasası, şirketler ve sözleşmeler hukuku alanında hukuki hizmet vermiştir. Bu faaliyetleri kapsamında müvekkillerini kurumsal finansman, proje finansmanı, finansal yeniden yapılandırma ve şirket halka arzları başta olmak üzere çok sayıdaki önemli işlemde temsil etmiş ve kendilerine hukuki danışmanlık sağlamıştır. Hâlihazırda serbest avukat olarak benzer alanlarda avukatlık ve hukuki danışmanlık faaliyetlerine devam etmektedir. Bekar olan Gezer iyi derecede İngilizce, Fransızca ve Almanca bilmektedir.