Galatasaray TV

Galatasaray TV, başlangıçta Doğan Grubu ile ortak bir sözleşme çerçevesinde kurulmuştur. Kuruluş çalışmaları Kasım 2006’da başlamış olup 15 Ocak 2007’de test yayını, 21 Ocak 2007’de ise normal yayın ile uydu üzerinden izlenilmeye başlanmıştır.

2007 Haziran ayından itibaren D-Smart’tan da izleyenlerine ulaşan kanalımız, 28 Mayıs 2009 tarihinden itibaren Digitürk Platformu’ndan 75. kanaldan yayın hayatına devam etmektedir.  Bu tarihten itibaren Galatasaray TV sadece Digitürk Platformu’ndan izlenebilmekte ve bu Platformun tüm ayrıcalıklarını izleyenleri ile paylaşmaktadır. Yeni anlaşma ile Galatasaray Futbol takımının Süper Lig’de oynadığı  maçların tamamının tekrarı, özet görüntüleri GS TV’de yer almaktadır.


Galatasaray TV’nin biri Florya’da, biri de Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'da olmak üzere iki stüdyosu bulunmaktadır. Florya’daki Galatasaray TV Stüdyosu, tesislerde kurulan radyo link aracılığıyla 24 saat canlı yayın yapma olanağı yaratan donanıma sahiptir. Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'daki stüdyo, maç günlerinde up-link desteği ile canlı yayın yapma özelliği içermekte ve Galatasaray Futbol A takımının her maçı öncesi ve sonrasında Galatasaray TV buradan yayın yapmaktadır.